Stanje portala

Re: Stanje portala  

  Gumby, 20. maj 2017. 22:42

Najprej, odlično tole. Bravo! Všeč tako oblikovno, kot tudi izbira Django Frameworka. Super. Pa še na telefonu zelo lepo dela.
Nekaj sem moral poskusiti, pa sem se odločil za objavo animiranega gif-a (stari TotiFoto je to omogočal). In ne gre. Ob nalaganju javi napako, kolikor sem na hitro preletel, da gif nima EXIF-a (ker ga res nima). Nič hudega, samo opozarjam... Tole bi veljalo ujeti in pač javiti vsaj, da objava ni mogoča.
Aja, pa debugger bi veljalo izklopiti, ker tukaj pravzaprav (kljub 'beta') gre že za produkcijsko verzijo. Sicer pa itaq v logih vse piše. Saj ni tragično, a vseeno debugger pokaže kar nekaj informacij, za katere ni nujno, da jih vsi vedo.

Kakorkoli, mega se mi zdi to in navijam za TotiFotovce, da tole čimprej pride iz 'beta'.

 

Re: Stanje portala  

  Zlodej, 20. maj 2017. 23:25

Hvala Gumby za pohvalo, nasvete in opozorila. Tole dela moj sine Miha in mu bodo prišla opozorila seveda zelo prav. Drugače pa kolikor vem ima Miha planirano da bodo delali tudi embedani filmi in še kaj....vsaj gife nujno rabimo že zato da lahko objavimo voščilnice ki nam jih sestavljaš. :) 

LP Zlodej

Re: Stanje portala  

  frangezm, 22. maj 2017. 16:30

Hvala za feedback. Kar se tiče GIFov, trenutno v galeriji niso podprti. Napaka je res povezana z EXIF podatki, ker se ti preberejo preden se format slike preveri - bo popravljeno v naslednji verziji. Če bo zanimanje za podporo animiranih slik (in se admini strinjajo) je to sicer izvedljivo, za zdaj pa so podprte samo JPEG in PNG slike.

Glede debuggerja se strinjam, a ker še nimam nobenega pametnega logging sistema, je iskanje napak po enem ogromnem logu precej zamudno. Če bo šlo vse po planu (najverjetneje ne bo), bi naj stran zamenjala stari portal že naslednji vikend - takrat bo seveda debug izklopljen.

LP, Miha Frangež<webmaster@totifoto.net>

Re: Stanje portala  

  Gumby, 22. maj 2017. 21:49

Miha, najprej, odlično delo!
Ne vem in nisem niti preverjal kje in kako imaš urejeno gostovanje tegale beta.totifoto. Načeloma pa nasplošno velja, da se da pogledat strežnikove log-e kamor se vse te info zapišejo... Ne vem sicer s čim delaš, a kar se tiče filtriranja logov že Linuxov grep dela čudeže, kaj šele kakšna Kibana in Elastic Search... Ni pomembno, Ko bo v produkciji, bo debugging off. In to je to.

Kar se tiče animiranih gifov, ni panike. Jih načeloma niti ne potrebujemo (tvoj stari ni dobro pogledal... ne vem, če smo sploh imeli kakšno čestitko kot animirani gif  - že zaradi zvoka ne...:D). Za čestitke in podobne kozlarije potrebujemo pravzaprav samo možnost objave videa (osebno bi bil sicer najbolj srečen, če bi Flash še živel... ampak, pustimo to - niti ne razmišljaj, da bi ga implementiral).

Še enkrat, Miha! Odlično delo... Bom klikal kolikor mi bo čas dopuščal in te obveščal če najdem karkoli za kar mislim, da bi se dalo spremeniti/popraviti...

 

Re: Stanje portala  

  Gumby, 26. junij 2017. 16:52

Že ena dva dni ugotavljam, da galerija na mobilni verziji ne deluje. Ko v meniju izberem 'galerija', mi javlja da 'Ni več fotografij'. Na desktopu je vse ok. Android 6.0.1 sicer.

Se opravičujem, je bilo potrebno zgodovino pobrisal... 

 


 Nazadnje uredil:  Gumby   26. junij 2017. 16:58, urejeno 1-krat

Re: Stanje portala  

  Zlodej, 26. junij 2017. 21:58

Ja, se je meni zgodilo enako na namizni verziji. :) 

LP Zlodej

Re: Stanje portala  

  grizliboy, 20. november 2017. 17:54

Dober dan.

Super izgleda tale nov portal, me je pa "zmotila" ena stvar, sicer se da preživeti tudi brez nje ............................................ mogoče se pa da tudi to uštimati ?

 

Ko bereš po forumu in prideš do dna, bi lahko bila vrstica forum indexa tudi spodaj, tako kot je zgoraj ( npr.: forum index/skupina totifoto/portal totifoto/stanje portala ). Sedaj se je potrebno vrniti na vrh strani da izbereš novi topic  ........................ Nič takega kar bi sicer zelo motilo, maaaaa, mogoče sem pa samo preveč razvajen ratal. :D

Fotograf fotografira fotografije, Slikar slika slike.


 Nazadnje uredil:  grizliboy   20. november 2017. 17:55, urejeno 1-krat

Re: Stanje portala  

  frangezm, 22. november 2017. 21:54

grizliboy, 20. Nov. 2017 17:11: Ko bereš po forumu in prideš do dna, bi lahko bila vrstica forum indexa tudi spodaj, tako kot je zgoraj ( npr.: forum index/skupina totifoto/portal totifoto/stanje portala ).

Dobra ideja. Je že na testni strani, najverjetneje bo v jutrišnji posodobitvi.

LP, Miha Frangež<webmaster@totifoto.net>


 Nazadnje uredil:  frangezm   22. november 2017. 21:55, urejeno 2-krat

Re: Stanje portala  

  grizliboy, 28. november 2017. 15:35

Živjo.

Pri branju reportaž ( forum index/fotografija/reportaže ) sem opazil eno "napakico". Ko sem odprl topic reportaž sta bili označeni kot neprebrani (rdeč krogec) dve reportaži. Odprem prvo in si jo ogledam, se vrnem na vrh strani in ponovno izberem temo reportaže ( forum index/fotografija/reportaže ). Sedaj sem videl da so vse reportaže označene kot prebrane (moder krogec), prvič ko sem bral nisem bil čisto prepričan če sta bili obe označeni kot neprebrani.

Sedaj ko je dal Aleš komentar pa se je zgodba ponovila. Prvo sta bili obe označeni kot neprebrani, po prebrani prvi in vrnitvi v temo reportaže pa obe kot neprebrani (ena bi morala biti še vedno označena kot neprebrana).

Fotograf fotografira fotografije, Slikar slika slike.